Sayı Falı Nedir, Nasıl Bakılır?

Sayı Falı ile Kişiliğinizi Öğrenin Sayı Falı Nedir, Nasıl Bakılır? Sayı Falına Göre Nasıl Bir Hayatın Olacak?

Sayı falı, numeroloji olarak bilinen, kişilerin doğum tarihi ve kişiliği konusunda fikir sahibi olması açısından bakılır. Numerolojiye göre, sayılar arasında anlamlı bir ilişki bulunur. Birçok insan, sayıların geleceğe dair fikir yürütmesi açısından da kullanılacağını düşünmektedir. Numerolojideki en popüler kavram ise kişilik, gelecek ve hayattaki zorluklar konusundaki gerçekleri ortaya çıkaran yaşam yolu numarasıdır. 

Sayı falı nedir daha kapsamlı şekilde baktığımız zaman, astroloji gibi, numerolojinin temeli, antik uygarlıklara dayanır. Aynı zamanda antik düşüncelere dayanarak Ortadoğu’dan Batı’ya uzanmaktadır. Sayı falı, Pisagor ile gündeme gelen ve doğum tarihinden yola çıkarak karakter analizi ve hayatınızın akışını belirlemek mümkündür. Numerolojide önemli olan şey, kişilerin sorduğu sorulardır. Aksi halde geleceğin nasıl yorumlanacağı belirsiz bir durumdur.

Sayı Falı Nasıl Bakılır?

Sayı falı, doğum tarihindeki sayıları tek rakam elde edene kadar toplamaya dayalı işlem yapılmasıyla bakılır. Sayı falı nasıl bakılır için tek gereken, doğum tarihinizdir. Doğum tarihinizle birlikte hızlı şekilde falınıza bakabilirsiniz. Sayı falı, 1’den 9’a kadar olan sayılarla bakılır. Bu sayılar, çıkan sonuca göre başlıca kişilik gruplarını yansıtır. 

Sayı falı içerisinde her bir sayı, özel bir anlam taşır. Ünlü matematik filozofları da zaman ve sayılar üzerinde çalışmıştır. Her sayıya da bir yorum eklemek istemiştir. Fakat bu çalışmanın devamı olmadığı için, sayılara yorum katan kişiler medyumlardır. Medyumlar, her sayının özel bir anlam ifade ettiğini söyler. Her birine farklı yorumlar eklenmiş ve bu şekilde sayı falının meydana çıkmasını sağlamıştır.

Sayı Falı Neyi İfade Eder?

Sayı falına göre her sayının ve her birinin bir araya gelmesinin farklı anlamları bulunur. Üstelik bu falda sayılara bakarak geleceğe yönelik tahminler de mevcuttur. Genel olarak gelecek ve kişilik konusunda bilgi verir. Bunun yanı sıra numeroloji, okültizme bağlıdır. Sayıların ve harflerin anlamı olduğunu öne sürmektedir. Bu yöntemle göre sayı ve harflerin her birinin bir gezegenle bağlantısı vardır. Yani, sayılar, doğum tarihiniz ile birlikte gezegenlerin hepsi bir arada değerlendirildiğinde sayı falını meydana getirir.